Olej na plátně fixovaném na kartonu, 16,5x20 cm, monogramováno vpravo dole LŠ, rám.
1896, Všestudy
Žák pražské akademie (prof. Pirner, Brömse a Thiele). Studijně procestoval Německo a Francii. Velkého uznání se dostalo zejména jeho krajinářským akvarelům. Hojně vystavoval především na našem území.
Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..