Olej na kartonu, 49x64 cm. Signováno vpravo dole Musil. Rámováno.
Nejdelší strana: 80 cm
Předložené dílo Leopolda Musila zachycuje přístav prostřednictvím dekorativní kompozice. Ve středu kompozice se nachází zelená plachetnice. Pohled diváka je dále veden ke druhému plánu, který zobrazuje přístavní město. Barevnost oblohy se odráží v zrcadle vody a zasazuje obrazový prostor do temné atmosféry. Na tmavém pozadí vynikají zelené, modré, červené odstíny a teplé odstíny okru, které zobrazují město. Pohled na představenou kompozici je jako pohled do kaleidoskopu, ve kterém se kostičky barev skládají do jednoho výjevu. Jedná se o vysoce kvalitní umělecké dílo, které svědčí o opravdovém mistrovství autora a doporučujeme ho jako vynikající finanční investici.
o autorovi: 1920-1997
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 38 000 Kč