Olej na kartonu, 37x46 cm, signováno vpravo dole L.O., rám.
1929, Brno
Žák PedF MU v Brně (1948-1953; prof. F. Doubrava, B. S. Urban, E. Milén a V. Makovský). Věnuje se malbě i grafice. Nejdříve maloval parní válce, kombajny a vytvářel asambláže ze slévárenských modelů. V pozdější tvorbě se zabýval technikou LOB. Jejím základem jsou elementární tvarové vztahy: střety vodorovných a svislých úseček, kontur, mihotání čtverečků,... Je zastoupen ve sbírkách po celé naší republice.