Olej na kartonu, 68x93 cm. Signováno vpravo dole Fitz 1925. Nerámováno.
Stav: Malba mírně poškozena v krajích.
Nejdelší strana: 93 cm
o autorovi: 1901 - 1956
Narodil se v Lipníku nad Bečvou. Studoval AVU \ve Vídni a poté v Praze u prof. Thieleho. Ve své tvorbě se zabýval krajinomabou, kde mu inspirací byl jeho rodný kraj a pobřeží Jaderského moře. Maloval také pečlivě konstruovaná zátiší a v neposlední řadě vytvořil řadu portrétů. Velmi úspěšné byly jeho květinové motivy. Jeho díla získala řadu ocenění.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.