Miroslav Lamač - Kopcovitá krajina

Olej na plátně, 55x75 cm. Signováno vpravo dole Lamač 50. Nerámováno.

Pozn.: Autor daroval obraz svému dlouholetému příteli Janu Havlíkovi, se kterým se přátelil již od studií u Jana Baucha. V roce 1996 přešel obraz do vlastnictví manželky Jana Havlíka. Obraz pochází z její soukromé sbírky českých autorů první a druhé pol. 20. stol.

o autorovi: 1928-1992
Významný kunsthistorik a výtvarný kritik, který studoval FF UK v Praze a soucasně VŠ UMPRUM u prof. Jana Baucha. Publicista, šéfredaktor Výtvarného umění, předseda Svazu výtvarných umělců a člen AICA. Je autorem řady monografií např. Fr. Kupka, Jan Zrzavý, Osma, Český kubismus atd... Mezi jeho zásadní díla patří kniha ”Myšlenky moderních malířů”.

Miroslav Lamač
308505. Kopcovitá krajina
Dražba ukončena:30.04.2021 20:14:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:800 Kč