Kombinovaná technika, akryl na plátně, 60x60 cm. Signováno vpravo dole Chlebdová 21. Rámováno.
Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru umělkyně.
Nejdelší strana: 61 cm
Obraz Západ slunce III. Ladislavy Chlebdové nabízí velmi intenzivní vizuální zážitek. Tato autorka své obrazy pojímá jako média vlastních prožitků, pocitů a fantazií, které v ní vzbuzuje kontakt se životem. Předložený obraz je toho výborným příkladem. Jedná se o výjev inspirovaný přírodou, který Chlebdová přetváří v surrealistickou autorskou vidinu. Působení díla se zakládá na barevném rytmu, který z obrazu přirozeně vychází směrem k divákovi. Charakteristické je také zacházení s technikou, kdy na povrchu díla díky hutným nánosům materiálu vzniká struktura, která malbě vtiskává až haptickou kvalitu. Dílo jako celek diváka nadchne abstraktní poetikou odkazující na jedinečný prožitek ze skutečnosti. Díla Ladislavy Chlebdové jsou velmi originálními a vysoce hodnocenými zástupci současné surrealistické abstrakce.
o autorovi: 1959, Svitavy
Absolventka Střední uměleckoprůmyslové školy v Brně. Malířčinu tvorbu významně ovlivnili Jindřich Štýrský a Toyen. Její strukturálně abstraktní malba vychází z toho, že námětem díla je subjektivně psychologická představa vychází z malířčiných vnitřních pohnutek, kde každá barva prodělala sama o sobě světelný proces dotvářející nezaměnitelný styl malby. Všechna díla proto mají osobitý a specifický rukopis.