Ladislav Zoubek - Výhled do kraje

Olej na kartonu, 25x55 cm, signováno vlevo dole L. Zoubek 82, rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Pochází z umělecké pozůstalosti Ladislava Zoubka.

o autorovi: 1929, Dírná - 1992, Vlkov
Učil se krajinomalbě u profesora Fouska a externě docházel i k akademickému malíři Janu Slavíčkovi. Později pracoval ve státním výtvarném ateliéru jako grafik – návrhář. Od roku 1963 do roku 1975 pracoval na postu vedoucího grafika časopisu Průmyslové a obchodní revue, vydávaného agenturou pro mezinárodní spolupráci Made in Publicity. Zúčastnil se několika mezinárodních výstav. Stal se vítězem mnoha výtvarných soutěží a byl držitelem několika odborových vyznamenání. Spolupracoval na výstavách v Praze, Ostravě, Karlových Varech, Pardubicích, Luhačovicích, Plzni, Hradci Králové, Ústí nad Labem, Táboře a Českých Budějovicích. Malby od Ladislava Zoubka jsou součástí dekorací na českých zastupitelstvích v zahraničí jako New York, Washington, Ottawa, Moskva, Záhřeb, Paříž a jsou zastoupeny ve sbírkách krajských úřadů, ministerstev, ekonomických a průmyslových podniků a organizací i v soukromých sbírkách.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 17 000 Kč.

17312. Výhled do kraje
Dražba ukončena:28.03.2018 21:15:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:500 Kč

500 Kč limit (28.03.2018 11:27:51) 2690