Ladislav Zoubek

69761. U rybníka

popis: Olej na plátně, 56x100 cm. Signováno vpravo dole L. Zoubek Rámováno.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

o autorovi: 1929, Dírná - 1992, Vlkov
Učil se krajinomalbě u profesora Fouska a externě docházel i k akademickému malíři Janu Slavíčkovi. Později pracoval ve státním výtvarném ateliéru jako grafik – návrhář. Od roku 1963 do roku 1975 pracoval na postu vedoucího grafika časopisu Průmyslové a obchodní revue, vydávaného agenturou pro mezinárodní spolupráci Made in Publicity. Zúčastnil se několika mezinárodních výstav. Stal se vítězem mnoha výtvarných soutěží a byl držitelem několika odborových vyznamenání. Spolupracoval na výstavách v Praze, Ostravě, Karlových Varech, Pardubicích, Luhačovicích, Plzni, Hradci Králové, Ústí nad Labem, Táboře a Českých Budějovicích. Malby od Ladislava Zoubka jsou součástí dekorací na českých zastupitelstvích v zahraničí jako New York, Washington, Ottawa, Moskva, Záhřeb, Paříž a jsou zastoupeny ve sbírkách krajských úřadů, ministerstev, ekonomických a průmyslových podniků a organizací i v soukromých sbírkách.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 17 000 Kč.

zbývá: 5 dnů, 6 hodin

konec dražby: 05.12.2021 20:19:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 000 Kč

1 000 Kč 28.11.2021 22:23:33 3780