Ladislav Stejskal - Soubor 4 prací

1x monotyp, 3x kresba, od 12x40 do 32x46 cm. Signovány. Rámy, pasparty, skla.

Pozn.: Rámy mírně poškozeny.

o autorovi: 1910 – 1983
Malíř, pedagog. Studoval na ČVUT u O. Blažíčka a na UMPRUM u K. Špillara a A. Hofbauera. Byl středoškolským profesorem kreslení v Levicích, v Praze a v Štubnianských Teplicích. Věnoval se malbě krajiny a zátiší, v jeho tvorbě se silně projevovaly kubizující vlivy. Zobrazoval také válečnou atmosféru, obrazy s koňmi ohroženými plameny, rovněž sportovní náměty. Byl členem SVU Mánes. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách Středočeské galerie.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 14 000 Kč.

Ladislav Stejskal
40502. Soubor 4 prací
Dražba ukončena:12.02.2020 19:52:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:700 Kč