Ladislav Pejchl - Stromy

Olej na plátně, 70x60 cm, signováno vlevo dole L. Pejchl, rám.

1901, Zlonice - 1973, Pardubice
Student UMPRUM v Praze (1919-1920, prof. Dítě a Mašek), poté žák
AVU (1920-1924, prof. M. Pirner, M. Švabinský a V. Nechleba).
Zároveň se studiuem AVU se učil dějiny umění na FF UK (prof. A. Matějčka, V.V. Štěch a J. Pečírka) a vzdělával se i na ČVUT v Praze, kde studoval profesuru kreslení u prof. O. Blažíčka. Ve figurativní malbě se zaměřil na člověka a jeho sociální postavení ve světě. Podnikl studijní cesty do Itálie, Drážďan, Bretaňe a Paříže. Kromě malby se věnoval i užité grafice. Vystavoval pouze sporadicky.

Pozn.: Rám poškozen.

1762. Stromy
Dražba ukončena:28.01.2015 19:19:17
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 600 Kč