Olej na sololitu, 80x84 cm. Signováno vpravo dole Wagner. Rámováno.
Nejdelší strana: 100 cm
Obraz Zátoka prezentuje vysoce ceněnou tvorbu L. M. Wagnera, ve které se tento malíř zaměřoval na malbu křehkých imaginativních krajin. Na nabízené olejomalbě lze ocenit všechny kvality, které jsou pro tuto tematickou oblast u Wagnera charakteristické. Před divákem se otevírá poetický krajinný výjev zpracovaný tak, že okamžitě zapůsobí komorní příjemnou atmosférou. V levé části obrazové plochy kompozici vymezuje vysoký útes, pod nímž se rozprostírá klidná vodní hladina. Ústředním motivem obrazu je osamocená loďka s nezvykle vysokým stěžněm, která kotví u břehu. Wagner je mistr ve vytváření obrazových symfonií jemných náznaků, v nichž se dokonale propojuje námět a jeho vnitřní energie s výtvarnou formou. Totéž lze říci o nabízeném obraze s detaily, které podněcující divákovu představivost a stimulují ji jemnou lyrikou. Dílo současně upoutá krásným technickým zpracováním. Jedná se o prvotřídního zástupce tvorby autora, který získal celosvětový ohlas.
o autorovi: Narodil se v roce 1945 v Nitře.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 215 000 Kč.