Ladislav Maria Wagner - Jelše

Olej na sololitu, 20x17 cm. Signováno vpravo dole Wagner. Rámováno.

Nejdelší strana: 35 cm

Dílo Ladislava Marii Wagnera, jednoho z nejvýraznějších současných českých autorů, vyniká svou jemnou nestrojeností a hloubkou. Jeho pozoruhodnou tvorbu založenou na subjektivním prožívání skutečnosti a vlastní imaginaci výborně reprezentuje i předkládaný obraz s vyobrazením olší. Jedná se o dílo barevně i formálně nesmírně kultivované s intenzivním zvnitřnělým vyzněním. Kompozici malíř zpracoval s velkým smyslem pro vyvážení vztahu celku a detailu. K působení obrazu samozřejmě neopakovatelně přispívá též paleta teplých odstínů, díky níž obraz působí kompaktně a navozuje zdání proniku do hloubi obrazového prostoru. Stejný dojem evokují i jemné barevné přechody, které malíř uplatnil jak v dolním plánu země, ze které olše vyrůstají, tak ve zpracování oblohy. Jde o dílo komorního formátu, které však bezesporu představuje vysoce hodnotného reprezentanta surrealisticky lyrickými rysy odstíněné tvorby přední osobnosti českého umění druhé poloviny 20. století.

o autorovi: Narodil se v roce 1945 v Nitře.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 215 000 Kč.

101576. Jelše
Dražba ukončena:28.09.2023 21:52:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:18 000 Kč