Olej na sololitu, 70x65 cm. Signováno dole uprostřed L.M. Wagner. Rámováno.
Pozn.: Zakoupeno v roce 1989 skladatelem Ladislavem Štaidlem za cenu 25 000,-Kčs. Konzultováno a pravost ověřena přímo autorem díla. Ladislav Maria Wagner patří k umělcům, kteří dosáhli celosvětového uznání. Neklamně o tom svědčí i hodnota jeho děl na trhu s uměním. Předložená práce se řadí k těm obrazům, v nichž se silně projevuje autorova blízkost surrealistické estetice. Wagnerova tvorba jako taková však zůstává nezařaditelná. Kompozici obrazu rozčleňuje mohutná architektura oproštěných forem, mezi něž je zasazena figurální stafáž. Křehkost stylizovaných postav, jejich měřítko i způsob rozmístění navozuje dojem jakési tajemné osudovosti či zranitelnosti, což ještě podporuje potemnělé jednolité pozadí. Pro autora je zcela typický vysoce kultivovaný malířský přednes, který se konkrétně prosazuje v uměřené barevnosti a pozornosti, jež malíř věnoval jednotlivým detailům. Jde o příklad uměleckého díla s velmi hlubokým obsahem, který se divákovi vyjevuje až při důkladném pozorování jako sonda do umělcova vnitřního života. Enigmatický námět a zcela osobitý malířský projev patří k rysům, díky nimž je dílo Ladislava Marii Wagnera již léta vysoce hodnoceno jak domácím, tak zahraničním publikem.
Nejdelší strana: 72 cm
o autorovi: Narodil se v roce 1945 v Nitře.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 215 000 Kč.