Olej na plátně, 73x92 cm, signováno vlevo dole, rám. 1887, Praha Žák soukromé školy malířské K. Reisnera (1906-1907), poté student AVU (1907-1912, prof. z Ottenfeldu). Účastní se člen. výstav S. V. Praha.