Olej na plátně, 25x35 cm. Signováno vpravo dole Jalůvka. Rámováno.
Nejdelší strana: 51 cm
o autorovi: 1932
Malíř. Studoval na PedF Uk v Praze u profesorů Salcmana, Lidického a Boudy. Věnoval se krajinomalbě, zvláště z oblasti Novojičínska, Slovácka, Olomoucka. Pracoval i technikou linorytu, některé práce realizoval ve spolupráci s architekty. Vyučoval na Pedagogické škole v Olomouci a v Novém Jičíně, posléze na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Jeho dílo je zastoupeno v regionálních sbírkách na Moravě, též v Polsku a v Holandsku.