Olej na sololitu, 60x45 cm, signováno vlevo dole L. Zoubek 85, rám.
1929, Dírná - 1992, Vlkov
Učil se krajinomalbě u profesora Fouska a externě docházel i k akademickému malíři Janu Slavíčkovi. Později pracoval ve státním výtvarném ateliéru jako grafik – návrhář. Od roku 1963 do roku 1975 pracoval na postu vedoucího grafika časopisu Průmyslové a obchodní revue, vydávaného agenturou pro mezinárodní spolupráci Made in Publicity. Zůčastnil se několika mezinárodních výstav. Stal se vítězem mnoha výtvarných soutěží a byl držitelem několika odborových vyznemenání. Spolupracoval na výstavách v Praze, Ostravě, Karlových Varech, Pardubicích, Luhačovicích, Plzni, Hradci Králové, Ústí nad Labem, Táboře a Českých Budějovicích. Malby od Ladislava Zoubka jsou součástí dekorací na českých zastupitelstvech v zahraničí jako New York, Washington, Ottawa, Moskva, Záhřeb, Paříž a jsou zastoupeny ve sbírkách krajských úřadů, ministerstev, ekonomických a prúmyslových podniků a organizací i v soukromých sbírkách.
Pozn.: Rám poškozen. Pochází z umělecké pozůstalosti Ladislava Zoubka.