Ladislav Mednyánszky - Portrét muže

Olej na plátně, 53x37 cm, nesignováno, nerámováno.

1852, Beckov - 1919, Vídeň
Činný na Slovensku, Studoval v Curychu na technice a poté se věnoval malířství. Studoval na akademii v Mnichově (1872; prof. Seitz). Poté se učil v Paříži na Ecole d. Beaux Arts. V Paříží pobýval 5 let. Vycestoval také do Itálie. Nakonec se usadil na Slovensku, kde se věnuje především krajinomalbě, ale také tvorbě podobizen. Hojně zastoupen v maďarských sbírkách.

Pozn.: Malba místy poškozena. Přiložen Znalecký posudek Mgr. Kataríny Beňové č. 10/2009. Z posudku: Napriek tomu, že sa na obraze nenachadza signatura maliara, ide o dielo Mednyanszkeho. On sám nepovažoval svoj podpis za doleřitý na plátnach, často ich nechával rozmalované, nepodpísané.

Provenience: po celou dobu v držení rodiny portrétovaného

2941. Portrét muže
Dražba ukončena:01.10.2015 21:10:45
Vyvolávací cena:15 000 Kč
vydraženo za:26 000 Kč