Olej na plátně, 51x65 cm, signováno vpravo dole Lad. Kotas, rám.
1910, Skalička u Tišnova - 1986
Žák UMPRUM v Praze (prof. F. Kysela a Z. Kratochvíl). V malbě se zabýval především krajinomalbou. Náměty čerpal z Vysočiny. Vytvořil i četné množství grafických prací.