Květa Válová

67613. Cesty osudu

popis: Olej na plátně, 65x50 cm. Signováno vpravo nahoře K. Válová 74. Olištováno.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

o autorovi: 1922, Kladno - 1998, Kladno
Byla sestrou rovněž malířky Jitky Válové. Žákyně UMPRUM (1945-1951), kde studovala u profesorů J. Nováka a E. Filly. Malířka, kreslířka a grafička. Její tvorba byla také řazena k nové figuraci, i když se motiv jejích děl od obrazů sestry lišil. Člověka chápala jako živelného a napjatého uvnitř. Stejně jako sestra vystavovala také s uměleckou skupinu Trasa. I počet soukromých a kolektivních výstav Květy Válové čítá dohromady více než sto.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 800 000 Kč

zbývá: 14 dnů, 13 hodin

konec dražby: 03.11.2021 20:04:00

vyvolávací cena: 2 000 Kč

minimální příhoz: 10 000 Kč

aktuální cena: 120 000 Kč