Květa Válová

58033. Cesty

popis: Lept, 20x17 cm. Signováno vpravo dole tužkou Květa Válová. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1922, Kladno - 1998, Kladno
Byla sestrou rovněž malířky Jitky Válové. Žákyně UMPRUM (1945-1951), kde studovala u profesorů J. Nováka a E. Filly. Malířka, kreslířka a grafička. Její tvorba byla také řazena k nové figuraci, i když se motiv jejích děl od obrazů sestry lišil. Člověka chápala jako živelného a napjatého uvnitř. Stejně jako sestra vystavovala také s uměleckou skupinu Trasa. I počet soukromých a kolektivních výstav Květy Válové čítá dohromady více než sto.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 800 000 Kč

zbývá: 1 dnů, 5 hodin

konec dražby: 14.04.2021 19:38:00

vyvolávací cena: 500 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 700 Kč