Olej na plátně, 70x60 cm. Nesignováno. Rámováno.
Pozn.: Restaurováno. Na tomto plátně malíř zobrazil biblickou Salome, tedy ženu, která si vyžádala hlavu Jana Křtitele výměnou za tanec před Herodem. Autor ji na nabízeném obraze divákovi představuje jako vyzývavou sebevědomou ženu, která dává na odiv své tělesné přednosti. Salome upřeným pohledem komunikuje s divákem, který může ocenit křivky její figury zdůrazněné využitím osvětlení, tedy plné poprsí, linii pasu a klenuté boky. Po zádech Salome spadá dlouhý šál, který její tělo odhaluje. V evropské tradici Salome typicky zastupuje femme fatale, v níž se spojuje svůdná ženskost s prvkem nebezpečí. Tento moment je na obraze mistrně vyjádřen tajemným výrazem a celkovým postojem modelky. Sílu malbě dodává i oproštěná forma a vysoce kvalitní úroveň malířského zpracování. Autor obrazu sice není znám, hodnotu díla jako takového to však v ničem nesnižuje.
Nejdelší strana: 91 cm
Díváme se na velice působivé dílo evropského malíře z doby kolem roku 1900 zobrazující Salome. Obrazovému prostoru dominuje postava dívky, v jejíž levé ruce spatřujeme uťatou hlavu Jana Křtitele. Mimovolný pohled dívky je veden na pravou stranu kompozice, z ramen jí nenuceně spadá těžká drapérie odhalující krásné mladé tělo. Pozadí kompozice je plně zasazeno do stínu a dovoluje vyniknout pleti modelky provedené pomocí zářivých teplých tónů. Tlumená barevnost podporuje tajemnou atmosféru výjevu, kdy k divákovi promlouvá hluboká míra odhodlání zobrazené postavy, její krutost a zároveň lehkost. Autorovi se bezpochyby podařilo předat mystickou náladu scény, ponořené do tichého prostoru, která činí olejomalbu kvalitní ukázkou symbolismu. Po stanovení autorství tohoto díla lze jedině očekávat zvýšení jeho hodnoty.