Kvalitní evropský malíř kolem roku 1900 - Salome

Olej na plátně, 70x60 cm. Nesignováno. Rámováno.

Pozn.: Restaurováno.

Nejdelší strana: 91 cm

Díváme se na velice působivé dílo evropského malíře z doby kolem roku 1900 zobrazující Salome. Obrazovému prostoru dominuje postava dívky, v jejíž levé ruce spatřujeme uťatou hlavu Jana Křtitele. Mimovolný pohled dívky je veden na pravou stranu kompozice, z ramen jí nenuceně spadá těžká drapérie odhalující krásné mladé tělo. Pozadí kompozice je plně zasazeno do stínu a dovoluje vyniknout pleti modelky provedené pomocí zářivých teplých tónů. Tlumená barevnost podporuje tajemnou atmosféru výjevu, kdy k divákovi promlouvá hluboká míra odhodlání zobrazené postavy, její krutost a zároveň lehkost. Autorovi se bezpochyby podařilo předat mystickou náladu scény, ponořené do tichého prostoru, která činí olejomalbu kvalitní ukázkou symbolismu. Po stanovení autorství tohoto díla lze jedině očekávat zvýšení jeho hodnoty.

doporučujeme
125193. Salome
Zbývá:31 dnů, 22 hodin
Konec dražby:30.10.2024 21:46:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč