kvalitní český malíř 1.poloviny 20.století - Dívka v šátku

Olej na plátně, 53x42 cm. Nesignováno. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Dílo bylo vystaveno v Galerii Joži Uprky v Uherském Hradišti na výstavě - Tváří v tvář. Výstava žánrových portrétů českých a evropských malířů od 18. století do současnosti.

Nejdelší strana: 65 cm

Předložený obraz zapůsobí nestrojeným podáním portrétu mladé dívky a atraktivním malířským projevem. Dívka je zahalena v tmavohnědém šálu, přes hlavu má přehozený vyšívaný šátek a pohled upírá mimo divákovu osu. Obraz jako celek vyniká nepřikrášleným dojmem, který se prosazuje ve věrném odstínu dívčiny pleti, jejím výrazu anebo v zacházení s kompozicí. Syté zemité barvy kontrastují s jasným světlým pozadím, které portrétu dodává ráz ikony. Podobizna si však stále zachovává pevné ukotvení v oblasti žánrové malby. Po technické stránce je třeba upozornit na malířův rukopis, který je charakteristický hutnými nánosy pigmentů na podložku a ponecháním čitelné struktury tahů. Jedná se kvalitní dílo, které vytvořil umělec značných schopností.

kvalitní český malíř 1.poloviny 20.století
115479. Dívka v šátku
Dražba ukončena:29.05.2024 20:34:52
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:3 000 Kč

3 000 Kč limit (29.05.2024 20:31:52) 2775