Olej na kartonu, 60x42 cm. Signováno vpravo dole Kristian Kodet. Rámováno.
Nejdelší strana: 65 cm
Velmi kultivovaná malba Kristiana Kodeta využívá všechny silné stránky autorova osobitého projevu. Centrální kompozice s nahým aktem zdůrazňuje archetypální křivky ženského těla, které se jakoby vynořují z tmavého pozadí ebenové barvy. Umnou prací s koloritem Kodet dosahuje plného vyjádření plasticity objemů, které dílu dodávají intenzivní senzuální účinek. Zkušený malířský rukopis nechává promlouvat materiální stránku malby, aniž by však na sebe strhával pozornost. Paleta teplých odstínů navozuje hluboký, až luxusní dojem. Jedná se o velmi krásnou práci umělce, jehož díla jsou na trhu s uměním tradičně velmi žádána.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 140 000 Kč