Konstantin Bušek - Václave, vévodo české země, nedej zahynouti nám, ni budoucím

Celkový rozměr 60x72 cm, rozměr bronzu 41x53 cm. Signováno vlevo dole Konst. Bušek 1906.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1861 - 1938
Narodil se v Huse u Sychrova. Jako syn řezbáře se vyučil v otcově dílně. V 90. letech 19. století pracoval jako modelér železné litiny v komárovských železárnách. Jeho dílem byly figurální modely římských vojáků, bohyně, chlapce, lovce, portrétní busty národních buditelů, stejně jako reliéfy, plakety a běžné vybavení interiéru. Po přestěhování do Prahy kreslil zejména české hrady a starou městskou architekturu v Praze, Písku, Táboře i jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč.

53084. Václave, vévodo české země, nedej zahynouti nám, ni budoucím
Dražba ukončena:26.11.2020 22:18:50
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:12 000 Kč