Konstantin Bušek - Modlitba a Práce

Litina, 56x15 cm, signováno vpravo dole Konstantin Bušek, rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1861 - 1938
Narodil se v Huse u Sychrova. Jako syn řezbáře se vyučil v otcově dílně. V 90. letech 19. století pracoval jako modelér železné litiny v komárovských železárnách. Jeho dílem byly figurální modely římských vojáků, bohyně, chlapce, lovce, portrétní busty národních buditelů, stejně jako reliéfy, plakety a běžné vybavení interiéru. Po přestěhování do Prahy kreslil zejména české hrady a starou městskou architekturu v Praze, Písku, Táboře i jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč.

15768. Modlitba a Práce
Dražba ukončena:25.01.2018 21:07:39
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:5 000 Kč