Olej na plátně, 100x160 cm. Signováno vzadu Klára Sedlo 23. Nerámováno.
Nejdelší strana: 160 cm
Nabízený obraz Kláry Sedlo, příslušnice mladší generace současné české malby, pochází ze série autorčiných obrazů, v níž tato umělkyně rozvíjela motiv portrétů plyšových hraček zasazených do nových překvapivých souvislostí. Klára Sedlo zde typicky volila námět plyšového medvídka, který se ocitá na lehátku pohupujícím se na hladině vodní plochy. Celý výjev je prodchnut sugestivní surrealistickou nótou, která pracuje s rovinou protikladů, jak je patrné nejen z obsahové roviny. Paleta je laděna do barev ze studené části spektra tak, že figuru plyšového medvídka pozorujeme jakoby vprostřed jasné noci. Snový akcent posiluje také dolní část obrazu s odhalenou podvodní krajinou, kde se objevují zvláštní vodní stvoření. Týž dojem jednoznačně podporuje také formální pojednání, které je založeno na kultivovaném rukopisu a pozorném zachycení detailů. Obsahová jemnost a lyrická imaginace tohoto výjevu vytváří dojem příjemného napětí z vyjádření autorčina uměleckého poselství. Jedná se o velmi pozoruhodnou práci mladé umělkyně, která do české výtvarné scény promlouvá velmi výrazným způsobem.