Karol Sovánka - Tetřev

Olej na kartonu fixovaný na překližce, 22x29 cm. Signováno vpravo dole K. Sovánka. Rámováno.

Stav: Rám i malba mírně poškozeny.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Ĺubomírem Podušelem, Csc.

o autorovi: 1883 - 1961
Narodil se ve slovenském Uhrovci. Studoval UMPRUM v Budapešti u prof. Ľudovíta Mátray a na doporučení coby nejlepší student pak sochařství na akademii v Bruselu u prof. Charles van der Stappena. Účastnil se založení Národnej Galerie Slovenskej v Martině. V r. 1949 se z politických důvodů odstěhoval do Německa. Díla vytvořená v Německu jsou zastoupena v mnoha galeriích v Německu a USA a jsou i v zahraničí vysoce ceněna.

40990. Tetřev
Dražba ukončena:27.02.2020 19:09:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč