Karol Molnár - Autoportrét

Olej na kartonu, 42x32 cm, signováno vpravo dole Molnár K., rám.

1903, Brezová pod Bradlom, Slovensko - 1981, Praha
Žák ukrajinské AVU v Praze (1932-1934, prof. Obrovský), poté studia na AVU (1934-1937, prof. Obrovský). Roku 1938 studijně pobýval v Paříži, kde se učil u Františka Kupky. Malíř pražského okolí a ženských aktů. Tvořil také zátiší a zabýval se francouzskými motivy. Během války byl členem československé vojenské jednotky ve Francii a Anglii.

Pozn.: Vystaveno v galerii Senice roku 1995. Rám poškozen. Vlevo dole přípis: London 44.

2206. Autoportrét
Dražba ukončena:27.05.2015 19:14:00
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč