Karel Zápeca - Pouť

Olej na překližce, 50x66 cm. Signováno vpravo dole K. Zápeca 1928. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1893 – 1975
Malíř, pedagog. Studoval na Akademii umění v Sankt-Petěrburgu u prof. Solověva. Vyučoval na ruských středních školách v Omsku, Krasnojarsku a Malmyži. Od r. 1924 působil v Luhačovicích. V malbě se věnoval krajině a figurálním motivům s tématikou jižní Moravy a Ruska. Od r. 1934 vystavoval v Luhačovicích ve vlastní galerii. Jeho práce jsou součástí sbírek Slováckého muzea v Uherském Hradišti.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 4 600 Kč.

Karel Zápeca
69651. Pouť
Dražba ukončena:28.11.2021 20:13:55
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 800 Kč