Karel Zahrádka - Úvozová cesta

Olej na kartonu, 30x36 cm, signováno vpravo dole Zahrádka, rám.

o autorovi: 1915 – 2009
Malíř, pedagog. Studoval výtvarnou výchovu na PedF MU v Brně, státní závěrečnou zkoušku složil u Cyrila Boudy a Vincence Makovského. Za války byl vězněn, po válce působil jako pedagog na gymnáziu v Moravských Budějovicích, současně studoval malbu u několika pražských malířů. Věnoval se krajinářství v malbě a v kresbě, zobrazoval také lidovou architekturu Horácka, či krajinu v Podyjí a Pojihlaví. Vychoval několik svých studentů v malíře či učitele výtvarné výchovy.

Karel Zahrádka
12704. Úvozová cesta
Dražba ukončena:21.09.2017 21:30:00
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:900 Kč