Karel Vysušil - Ohnivé pozadí

Litografie, 65x49 cm. Signováno dole uprostřed tužkou Karel Vysušil. Rám, pasparta, sklo.

o autorovi: 1926 – 2014
Studoval na Škole dekorativních umění (VŠUP), též na AVU u prof. Mináře, Obrovského a Nejedlého, byl mimořádným žákem seminářů prof. Matějčka a Pečírky. Věnoval se grafice, tiskům z výšky, hloubky a litografii. Vytvořil řadu expresivních dřevořezů, vycházel z realistických kompozic, tématicky se zabýval portrétem a figurou.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 35 000 Kč.

63034. Ohnivé pozadí
Dražba ukončena:12.08.2021 21:20:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 500 Kč