Karel Vysušil - Mayové

Litografie, 59x47 cm. 2/15. Signováno dole uprostřed Karel Vysušil 80. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1926 – 2014
Studoval na Škole dekorativních umění (VŠUP), též na AVU u prof. Mináře, Obrovského a Nejedlého, byl mimořádným žákem seminářů prof. Matějčka a Pečírky. Věnoval se grafice, tiskům z výšky, hloubky a litografii. Vytvořil řadu expresivních dřevořezů, vycházel z realistických kompozic, tématicky se zabýval portrétem a figurou.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 35 000 Kč.

89930. Mayové
Dražba ukončena:12.02.2023 20:40:27
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 200 Kč