Karel Vysušil - Figury a tváře

Litografie 5/5, 64x46 cm. Signováno tužkou dole uprostřed K. Vysušil 86. Rám, pasparta, sklo.

Nejdelší strana: 88 cm

o autorovi: 1926 – 2014
Studoval na Škole dekorativních umění (VŠUP), též na AVU u prof. Mináře, Obrovského a Nejedlého, byl mimořádným žákem seminářů prof. Matějčka a Pečírky. Věnoval se grafice, tiskům z výšky, hloubky a litografii. Vytvořil řadu expresivních dřevořezů, vycházel z realistických kompozic, tématicky se zabýval portrétem a figurou.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 35 000 Kč.

79996. Figury a tváře
Dražba ukončena:13.07.2022 22:30:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 400 Kč