Karel Valter - Kytice ve váze

Olej na kartonu, 65x42 cm. Signováno vlevo dole Valter K. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 85 cm

o autorovi: 1909 - 2006
Malíř, grafik, kreslíř, fotograf, hudební skladatel, pedagog. Studoval učitelský ústav v Českých Budějovicích (kreslení, matematika) a Vysokou školu pedagogickou v Praze. Před válkou učil v pohraničí, za války byl pro odbojovou činnost vězněn. Byl znám především jako krajinář, méně známé jsou jeho práce z doby mezi světovými válkami, řešící malbou i fotografií konstruktivní a později i surrealistické vlivy ve výtvarném umění. Z 50. a 60. let pocházejí pozoruhodné expresivní figurální malby na skle. Byl členem několika výtvarných sdružení, jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a ve všech ostatních významných českých galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 400 000 Kč

100476. Kytice ve váze
Dražba ukončena:31.08.2023 21:31:39
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:7 500 Kč