Olej na plátně, 71x90 cm. Signováno vpravo dole Vaca 74. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.
pozn.: Obraz byl vytvořen v autorově zralém období a je typickou ukázkou jeho tvorby. Pro Vacu je signifikatní abstrahování motivu až do formy barevných polí, což sledujeme právě v tomto díle. Karel Vaca se hlásil k odkazu svého učitele Emila Filly a byl aktivním členem výtvarné skupiny sdružující jeho žáky Trasa 54. Doporučujeme jako skvělou investiční příležitost.
o autorovi: 1919 – 1989
Malíř, grafik, ilustrátor a scénický výtvarník. Studoval na Rotterově škole reklamní grafiky v Praze, posléze na VŠUP u Emila Filly. Člen skupiny Trasa.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 360 000 Kč