Olej na plátně fixováném na kartonu, 55x32 cm. Signováno vlevo dole K. Špillar Paris 902. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Zezadu štítek.
Nejdelší strana: 72 cm
Předložená ukázka tvorby Karla Špillara zobrazuje ženu v interiéru. Modelka stojí otočena na levou stranu obrazové kompozice, její ruce se nenuceně opírají o nábytek, který pokrývá honosná drapérie. Postava zobrazené se jasně vymezuje na temném pozadí zasazeném do teplých zemitých odstínů, jež dovolují vyniknout zářivé pletí modelky. V její postavě harmonicky souzní jemné valéry okru a náznaky růžových tónů s reflexy běloby modelující její křivky. Jedná se o velice kvalitní naturalistickou studii, kdy se autorovi bezpochyby podařilo předat půvab mladé ženy pomocí brilantně zvládnuté anatomie a melancholické nálady zobrazené scény dosažené barevnou paletou. Figurální kompozice patří ke stěžejním tématům Špillarova díla a jsou stabilně vysoce ceněny.
o autorovi: 1871 - 1939
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1.600.000 Kč.