Karel Souček

59749. Po koupeli

popis: Akvarel, 60x40 cm. Signováno vpravo dole s věnováním Karel 73. Rám, pasparta, sklo.

pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

o autorovi: 1885 - ?
Narodil se v Náchodě. Malíř a sochař. Studoval na uměleckoprůmyslové škole v Praze, potom v Rusku v Tiflisu na pobočce petrohradské akademie umění u A. V. Issupova. V Rusku působil jako sochař, později jako učitel kreslení a modelování. V roce 1918 se stal profesorem, později ředitelem, umělecké školy v Samarkandě v ruské Turkestánu. V roce 1922 se vrátil do vlasti. Vystavoval soubor ruský orient v Rubešově galerii v Praze v roce 1932. Následovalo mnoho výstav po celé republice.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 800 000 Kč.

zbývá: 18 dnů, 15 hodin

konec dražby: 26.05.2021 19:15:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 800 Kč