Olej na plátně, 60x80 cm. Signováno vpravo dole K. Souček 65. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.
Nejdelší strana: 90 cm
Velmi krásný obraz Objetí Karla Součka rozpracovává figurativní tematiku pro Součka typicky stylizovaným podáním. Obraz je rozdělen do několika plánů. V jednom divák pozoruje dvojici v objetí, zatímco v přední části obrazové plochy se uplatňuje segment lidské postavy s výrazným gestem. Mezi těmito dvěma motivy vzniká pozoruhodné napětí, které ještě umocňuje způsob zasazení figur do prostoru. Kromě obsahové náplně je nutno věnovat pozornost výtvarnému zpracování. Souček se zde vyjadřoval zklidněným melancholickým malířským stylem, který připomene vizuální melodii. Barevnost, která se zaměřuje na studené barevné odstíny, obrazu dodává zvláštní hloubku. Tentýž dojem podporuje také kultivované malířské zpracování s hladkou technikou, která je však místně ozvláštněná ponechanými stopami výtvarné práce a viditelnými pozůstatky užitého média. Konkrétně jde o momenty stékání barev, anebo hutné tahy štětcem. Vysoce ceněné práce Karla Součka, který svého času působil jako pedagog a rektor na Akademii výtvarných umění, vynikají svou sdílnou výrazovostí a jsou zcela oprávněně na trhu s umění velmi oceňovány.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 800 000 Kč.