Karel Souček (*1885) - Rozhovor

Kresba, 22x36 cm, signováno vpravo dole K. Souček 1943, rám, pasparta, zaskleno.

1915, Kročehlavy - 1982
Žák UMPRUM (1935-1937, prof. A. Hofbauer a J. Benda), poté studia na AVU prof. V. Nowak (1937-1939) a J. Obrovský (1945). Jeho tvorbu ovlivnilo průmyslové prostředí Kladna. Později byla jeho hlavním námětem městská tématika. S největší oblibou zachycoval motivy automatů, pasáží, výkladních skříní,... Kromě malby se věnoval i plastice a kresbě. Vystavoval zejména na našem území.

Pozn.: Kresba je zapaspartovaná pod sklem, pasparta je vložena do jednoduchého rámu, který je poškozený. Majitel získal dílo přímo od autora.

3661. Rozhovor
Dražba ukončena:27.01.2016 21:33:00
Vyvolávací cena:400 Kč
vydraženo za:500 Kč

500 Kč 08.12.2015 17:28:21 1277
400 Kč 07.12.2015 20:41:10 80