Karel Šmíd - Lidová slavnost

Olej na plátně, 33x48 cm. Signováno vpravo dole Šmíd. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1914 – 1985
Malíř, ilustrátor, karikaturista, pedagog. Studoval profesuru kreslení u profesorů Blažíčka, Boudy, Pokorného, Sejpky a Folkmana na ČVUT v Praze. Působil jako výtvarný pedagog na středních i vysokých školách. Ve volné tvorbě se věnoval malbě a kresbě, upravoval a ilustroval knihy a časopisy. Maloval krajinu, zejména náměty z jižních Čech, také sledoval urbanistické přeměny pražských periférií, k jeho námětům patřily i figurální scény, později také portrétní karikatury. Byl členem Jednoty umělců výtvarných (JUV) a Tvůrčí skupiny JUV. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách NG v Praze, GHMP a jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 000 Kč.

301357. Lidová slavnost
Dražba ukončena:10.10.2019 20:06:00
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:1 000 Kč