Olej na plátně fixovaném na kartonu, 53x32 cm. Signováno vlevo dole Šlenger 194. Rám.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1903 – 1981
Malíř. Studoval na FF UK v Praze a v Paříži, absolvoval studijní cestu po Francii a severní Africe. Věnoval se krajinomalbě, s oblibou maloval zákoutí měst a vesnic, staré stromy, architekturu. V jeho díle jsou i figurální kompozice, akty, portréty, květinová zátiší. Vždy šel mimo proud české moderny a avantgardy. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách NG v Praze, Galerie výtvarného umění v Náchodě, Orlické galerie v Rychnově n. Kněžnou a jinde.