Tempera, 64x46 cm. Signováno vpravo dole K. Skála 1997. Rám, sklo.
Pozn.: Dílo, jenž vzniklo až téměř na sklonku autorova života, odráží jeho hlubokou zkušenost s figurální malbou a smysl pro kompozici. Jemné pastelové tóny, které podtrhují poklidnou atmosféru celého obrazu, se projevují jak v hlavním tématu, kde evokují křehkost dětského světa, tak na pozadí, kterému v pevné lince kontrastuje výrazný předěl ozdobného zábradlí. Jedná se o vyzrálé dílo reprezentující moderní českou figurální tvorbu konce 20. století.
o autorovi: 1908 - 2001
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 60 000 Kč.