Olej na plátně, 75x65 cm. Signováno vpravo dole K. Skála. Rámováno.
Nejdelší strana: 90 cm
Jedním ze stěžejních zdrojů inspirace pro tvorbu Karla Skály bylo zobrazení ženy, kterou vidíme zachycenu v interiéru. Modelka zobrazená z poloprofilu se nenuceně divá na pravou stranu obrazové plochy, bílá drapérie odhaluje její poprsí zatímco modrá drapérie spočívá na nohou. Ruměnec jemně prosvětlující tvář se vymezuje na pozadí černých vlasů, obočí a očí mladé ženy, jejíž ústa jsou mírně otevřená a levá ruka spočívá na stolku s kyticí. Výrazný barevný akcent kompozice tvoří červený náhrdelník lemující dlouhý krk dívky, který harmonicky kontrastuje se zemitými tóny a jasnou modrou barvou v popředí. Jedná se o kvalitní ukázku domácí figurální malby provedené s velkým mistrovstvím. Dílo doporučujeme jako výbornou sběratelskou a investiční příležitost.
o autorovi: 1908 - 2001
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 60 000 Kč.