Karel Skála - Akt s květinou

Olej na plátně, 75x65 cm. Signováno vpravo dole K. Skála. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 90 cm

Jedním ze stěžejních zdrojů inspirace pro tvorbu Karla Skály bylo zobrazení ženy, kterou vidíme zachycenu v interiéru. Modelka zobrazená z poloprofilu se nenuceně divá na pravou stranu obrazové plochy, bílá drapérie odhaluje její poprsí zatímco modrá drapérie spočívá na nohou. Ruměnec jemně prosvětlující tvář se vymezuje na pozadí černých vlasů, obočí a očí mladé ženy, jejíž ústa jsou mírně otevřená a levá ruka spočívá na stolku s kyticí. Výrazný barevný akcent kompozice tvoří červený náhrdelník lemující dlouhý krk dívky, který harmonicky kontrastuje se zemitými tóny a jasnou modrou barvou v popředí. Jedná se o kvalitní ukázku domácí figurální malby provedené s velkým mistrovstvím. Dílo doporučujeme jako výbornou sběratelskou a investiční příležitost.

o autorovi: 1908 - 2001

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 60 000 Kč.

top
117193. Akt s květinou
Zbývá:6 dnů, 18 hodin
Konec dražby:26.06.2024 20:02:00
Minimální příhoz:500 Kč
Aktuální cena:8 000 Kč