Lavírovaná kresba, 27x17 cm, signováno vpravo dole K. Šimůnek 1913, rám, pasparta, zaskleno.
1869, Beroun - 1942, Praha
Žák pražské akademie u prof. Brožíka a Pirnera. Malíř, ilustrátor-akvarelista a plakatista (přes 130 plakátů). Vytvořil četné množství akvarelů zejména ze Staré Prahy, Strakonic a Prachatic.