Karel Schadt - Zimní potok na kraji lesa

Olej na kartonu, 66x95 cm. Signováno vlevo dole K. Schadt. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen. Malba poškozena.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 108 cm

Díváme se na dílo Karla Schadta, žáka slavného Aloise Kalvody, kde sluneční světlo jemně prosvětluje kompozici zobrazující zimní přírodu. Vysoký strom tvoří dominantu obrazového prostoru, jehož koruna se větví na pozadí světlé, skoro bezmračné oblohy. Od prvního plánu kompozice se vine tenký potok lemující kraj lesa v její pozadí. Nic neruší klid zobrazené scény. Autor harmonicky kombinuje teplou zemitou barevnost stromů a chladné modré tóny, které podporují jemné fialové odstíny. Jedná se o vynikající akviziční příležitost pro sbírku domácí krajinomalby a skvělou ukázku tvorby generace umělců, kteří prošli školou Julia Mařáka.

o autorovi: 1888, Příbram – 1955

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 145 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
108230. Zimní potok na kraji lesa
Dražba ukončena:31.01.2024 20:05:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:6 000 Kč