Karel Schadt - Zimní krajina

Olej na kartonu, 47x64 cm. Signováno vlevo dole K. Schadt. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 69 cm

Předložené dílo od Karla Schadta zobrazuje zimní krajinu zasazenou do tiché atmosféry. Popředí kompozice je modelováno svižnými tahy štětce, které vedou pohled diváka do prostorové hloubky výjevu, v jehož pozadí spatřujeme jemně modelované svahy kopců. Nad scenérií se otevírá zatažená obloha s objemnými mračny, za kterými se schovávají vrcholy hor. Barevná kompozice je budována na kontrastu zářící běloby a teplých zemitých odstínů s harmonickými tóny modré barvy. Autorovi se bezpochyby podařilo předat náladu osamělé krajiny s velkou dávkou empatie a citem pro dynamiku obrazového prostoru. Jedná se o kvalitní ukázku tvorby Karla Schadta, která nesmí uniknout pozornosti milovníka a sběratele domácí krajinářské školy.

o autorovi: 1888, Příbram – 1955

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 145 000 Kč.

posouzeno znalcem
123473. Zimní krajina
Zbývá:6 dnů, 19 hodin
Konec dražby:25.09.2024 21:12:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 200 Kč