Olej na kartonu, 26x33 cm. Signováno vpravo dole K. Schadt. Rám, sklo.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Nejdelší strana: 45 cm
Olejomalba od Karla Schadta představuje ukázku krajin, ve kterých autor zachycoval tichou poetiku zimní přírody. První plán scenérie se otevírá klikatou stezkou, která se vine mezi sněhovými závějemi a vede pohled diváka do hloubky výjevu s vesnickou stavbou. Uvolněný autorův rukopis modeluje obrazový prostor jistými tahy štětcem a vytváří objem a prostorovost kompozice, nad kterou se otevírá obloha prosvítající se skrz tenké linky větví stromů. V barevnosti výjevu jasná běloba harmonicky souzní s teplými zemitými odstíny a reflexy zelených tónů. Jedná se o vystižení tiché chvíle na venkově, jež evokuje u diváka vzpomínky na zimní chvíle strávené daleko od rušného města. Dílo představuje vynikající akviziční příležitost pro sbírku domácí krajinomalby.
o autorovi: 1888, Příbram – 1955
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 145 000 Kč.