Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.
Olej na malířské lepence, 50 x 63 cm. Signováno autorsky vpravo dole. Rámováno v uměleckém profilovaném masivním vysoce dekorativním dobovém rámu se zlatavě hnědočervenou patinací.
Poznámka současného majitele: Autor vytvořil dílo při návštěvě pompézního zámku Lednice na Moravě, v jehož parku se vine tzv. „zámecká Dyje“ v původně uměle vykopaném kanálu na příkaz Lichtenštejnů, majitelů zámku, s propojením na původní koryto řeky Dyje. Kalvodův výborný a vnímavý žák svým nezapomenutelným rukopisem se silným příkladem k učiteli malby Kalvodovi, garantuje vždy pro investory a sběratele umění vysokou výtvarnou kvalitu. Citlivým propojením barevného spektra, umělec vytvořil atmosféru letního podvečera, plně uplatňující zásady krajinotvorby české malířské významné školy Kalvodovi. Mimořádná galerijní nabídka! Rare!
o autorovi: 1888, Příbram – 1955
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 145 000 Kč.