Olej na kartonu, 67x96 cm. Signováno vpravo dole K. Schadt. 1919. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Předložená olejomalba od Karla Schadta zobrazuje pohled na podzimní krajinu. První plán kompozice zasazené do palety teplých barev lemují zlaté koruny stromů, v jejichž pozadí se před divákem otevírá pohled na údolí s plastickými kopci v pozadí. V dynamickém, pro autora typickém, rukopise sledujeme strukturu nánosů štětcem, jež jsou kladeny na podložku jistými tahy. Zatažená obloha určuje tajemnou náladu scenérie, která působí neobyčejně silným dojmem, kdy se ocitáme na vrcholu kopce a pozorujeme krásu přírody. Koupi této vysoce kvalitní ukázky tvorby Karla Schadta můžeme jedině doporučit.
Nejdelší strana: 119 cm
o autorovi: 1888, Příbram – 1955
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 145 000 Kč.