Olej na plátně, 48x35 cm. Signováno vlevo dole Retter. Rám, pasparta, sklo.
Nejdelší strana: 60 cm
o autorovi: 1928 – 2017
Malíř, pedagog. Studoval profesuru kreslení na PedF UK v Praze u C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana. Působil jako středoškolský profesor v Liberci, posléze jako asistent na Pedagogickém institutu v Karlových Varech a na katedře výtvarné výchovy Pedagogické fakulty v Plzni. Ve volné malířské tvorbě se zabýval převážně krajinou a městskými motivy ve výrazné barevnosti.